Ant-Man

Przyznam wam szczerze, że nigdy nie czekałem na żaden film Marvela, a jest to dziwne, ponieważ ich dziea zawsze oceniam w miarę wysoko, a niechlubnym wyjątkiem jest najnowsza część „Avengers„, która okazała się zwykłym przeciętniakiem.

Ant-Man jest to opowieść o człowieku, który może się kurczyć oraz władać mrówkami. Sam pomysł wydaje się głupi, ale wykonanie zachwyca, a przynajmniej innych, ponieważ ja miałem trochę większe oczekiwania i się zawiodłem, ale nie tak bardzo, by nisko oceniać ten obraz.

W filmie obserwujemy złodzieja, który po wyjściu z więzienia chce się zmienić i znaleźć normalną pracę, by mógł dać swojej córce dobry przykład.
Niestety jak to w życiu bywa nikt go nie chce zatrudnić, więc skuszony przez znajomego perspektywą wielkich pieniędzy postanawia się włamać do domu pewnego staruszka.
Niestety okazało się, że jedyną cenna rzeczą jaką tam znalazł jest dziwny kostium, który potrafi zmniejszyć jego właściciela.
Do tego główny bohater dowiaduje się, że został wplątany wbrew własnej woli w pewną intrygę, która ma na celu powstrzymać pewnego złego człowieka przed produkcją. nano kombinezonu na szeroką skale.

To tyle jeśli chodzi o fabułę, więc nie chcę więcej zdradzać, ale wiadomo jak wszystko się skończy. Jako ciekawostkę dodam, że zobaczymy na ekranie bazę Avengersów oraz jednego z nich.
Do tego sprawny widz znajdzie wiele nawiązań do innych seriali jak  i filmów Marvela.
Mimo wszystko jednak znajomość uniwersum  nie jest potrzebna by się cieszyć dzieem.

Na duży plus trzeba zaliczyć to, iż główny bohater nie jest sztywniakiem i potrafi niczym Stark rzucić dobrym tekstem.

O aktorstwie nie będę się wypowiadał, ponieważ jest poprawne.
Do tego muzyka i efekty komputerowe  stoją na znanym nam poziomie i niczym się nie wyróżniają.
Nie jest to wadą, ale zaletą też tego nie można nazwać.

Powiedziałbym, że ten obraz jest poprawny, ale nic więcej, bo wbrew świetnym trailerom bawiłem się średnio, a do tego film jakoś tak szybko się skończył.

Filmowy Janusz mówi: Fanów komiksów jak i innych dzieu Marvela nie muszę namawiać, a co do reszty, to cóż jeśli macie ochotę na lekki i komiczny seans z dużą ilością akcji i efektów komputerowych, to dobrze trafiliście. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s