Paper Towns

Każdy z nas zna film, który pod każdym względem jest przeciętny, ale mimo wszystko i tak dajecie mu ocenę wyższą niż na nią zasługuje, dlaczego?

Ponieważ spodobał się wam jakiś aktor lub po prostu jakaś scena was zachwyciła i wbrew rozsądkowi daliście więcej punktów?
U mnie jest tak samo.  
Gdyby zakończenie było bardziej radosne, to dałbym piątkę i już nigdy nie wspomniałbym o tym filmie, ale na szczęście jest ono smutne (to spoiler), wiec dzięki łyżce dziegciu bardzo mi się spodobało. 

Podczas pewnej przejażdżki dwójka dzieciaków (dziewczynka i chłopak) zobaczyli  samobójcę – chłopaka w ogóle to nie ruszyło, lecz dziewczynka bardzo się tym przejęła i próbowała  poznać każdy aspekt życia martwego. 

Jeśli myślisz, że o to chodzi to się mylisz, ponieważ głównym zadaniem w filmie jest odnalezienie dziewczyny, która uciekła przed rodzicami, znajomymi i byłym chłopakiem, czemu? 
Ponieważ nie potrafi ona żyć w świecie „stworzonym z gazet” – dla niej to jest świat z gazety – sztuczny, bez obojętny i szary.

Więcej nie będę zdradzał, ponieważ sama fabuła nie jest zbyt trudna, ale mimo wszystko potrafi przeciągnąć wzrok i sprawić, że człowiek się nie nudził. 


Nie wiem po co, ale postanowiłem, że przedstawię aktorów, ponieważ ich gra jest tak bardzo przeciętna, że czasami, aż to boli. Do tego należy dorzucić brzydotę aktorki.
Fakt, wiem że wielu osobom się ona podoba, ale moim zdaniem jest brzydka jak noc, lecz ciało palce lizać – no, ale te brwi – tragedia.


Mógłbym jeszcze wspomnieć o tym, że krajobrazy są naprawdę ciekawe, ponieważ, aby odnaleźć dziewczynę bohater musiał odwiedzić wiele miejsc, które dodają temu obrazowi kolorytu i uczucia tajemnicy.

Daję temu filmowi 6 gwiazdek, ponieważ, mimo iż odbiorcą są głównie nastolatki, to nawet starsi widzowie mogą znaleźć coś w tej gazecie.

Filmowy Janusz mówi : Jeśli masz chwilę wolnego czasu i nudzi ci się, to polecam obejrzeć ten film, ponieważ mimo swej przeciętności potrafi wciągnąć.

Jeśli macie dziewczynę, to polecam wam jak najszybciej kupić go, ponieważ wam się on nie znudzi, a do tego dostaniecie plusa u kobiety. 
Jeśli jednak lubicie tylko genialne kino i wasza skala oceń zaczyna się dopiero od ósemki, to radzę uciekać. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s