Watchmen

Jeśli mam być szczery to muszę powiedzieć, że filmy komiksowe cholernie mnie już nudzą, a to z powodu tego, że są jakieś bezpłciowe oraz ich fabuła jest skierowana dla dzieci oraz  fanów efektownych scen walki.

Jeśli jesteście podobni do mnie i też umieracie z powodu płytkość bohaterów, to polecam obejrzeć „Watchmen” i zobaczycie, że można stworzyć film, w którym bohaterzy są wielowarstwowi (prócz Dr. Manhattan, który denerwuje mnie przez cały seans z powodu jego głupoty)

Czy chcecie dowiedzieć się czegoś o bohaterach?
Jeśli tak to zapraszam was na festiwal słów.

Dr. Manhattan – Facet, który powstał z powodu własnej głupoty i stał się kimś w rodzaju boga, którego nie obchodzą ludzie.

Ozymandiasz – Najinteligentniejszy człowiek na ziemi, który pragnie stworzyć utopię.

Komediant – Sukinsyn, który lubi zabijać i robi to na co ma ochotę, ale zarazem jest żartem ludzkości, ponieważ jako jedyny widzi jak wygląda świat i wie, że jest w nim wiele bólu.

Jedwabna Zjawa – Cholernie seksowna bohaterka, która na dodatek potrafi się świetnie bić, a do tego jej wdzianko podnieci każdego normalnego faceta.

Nocny Puchacz – Człowiek, który postanowił, że nie chce już być „superbohaterem” i woli zwyczajne życie bez polotu.

Rorschach – Bohater, który stał się cynikiem, ale zarazem jako jedyny widzi wszystko w czerni z powodu pewnego zabójstwa i postanowił, że źli ludzie muszą być ukarani.
PS Całe życie się kieruje się tylko własnymi zasadami.

Jest jeszcze kilkanaście innych postaci, o których nie wspomnę, ponieważ należą oni do przeszłości i nie są godni bym o nich pisał.

Wierzcie lub nie, ale gdy zobaczyłem początek, to zrozumiałem, że każdy musi obejrzeć ten obraz, ponieważ tak interesujących bohaterów szuka się ze świecą, a przynajmniej w kinie komiksowym.

Do tego powinienem powiedzieć także kilka słów o walkach, ponieważ mimo iż wszystko jest przerysowane, to jednak wydaje się to tak prawdziwe, a do tego krew leje się strumieniami.
Lecz nic o nich nie powiem, ponieważ takie zło lepiej samemu obejrzeć, niż o tym czytać.

Jeśli zaś chodzi o efekty komputerowe, to napiszę o nich kilka słów, ale tak naprawdę nie wiem jakich, ponieważ wyglądają one obłędnie, i mimo iż powstały one w 2008 roku, to mimo wszystko nadal trzymają  poziom i idealnie pasują do tego ponurego świata.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której muszę powiedzieć, a chodzi o muzykę.
To co płynie z głośników jeszcze bardziej nas wkręca w klimat, a do tego pierwsza scena filmu powinna dostać Oskara za dźwięk i zdjęcia, a słowa tekstu sprawiają, że zanurzycie się w mrocznym mieście, w którym można słyszeć dobrą pieśń.

PS Nadciągnął zmierzch „superbohaterów” i jedynym, który pozostał jest Rorschach, który jako jedyny wiedział, że Komediant został zamordowany i tylko on miał zaparcia, by znaleźć człowieka, który ma zamiar unicestwić wszystkich bohaterów, a przynajmniej na to wygląda.
Mimo iż jest tu kilkunastu bohaterów, to tylko dwójka z nich jest warta uwagi, czyli Komediant oraz Rorschach.
Reszta to tylko tło, fakt klimatyczne, ale nadal jest zwykłe.
Należy też powiedzieć, że wszystko zmierza do zakłady świata, ale prawdziwym złym jest całkowicie kto inny i nie, nie jest to Rosja.
Chciałbym opowiedzieć więcej, ale nie warto, ponieważ historię trzeba samemu poznać i zakochać się w niej lub znienawidzić.

Filmowy Janusz: Dla mnie film jest wybitny, ale mimo wszystko dałem mu tylko dziewięć gwiazdek, ale nadal myślę nad dziesiątką, ponieważ takich bohaterów nie widuje się często.
Jeśli jesteście fanami dobrego kina, to polecam obejrzeć ten obraz, ale jeśli jesteście fanami „Avangers” lub „Ant – Man” to odpuście sobie seans, ponieważ to jest zbyt prawdziwy świat.
Ogólnie nie mam nic do wymienionej dwójki, ale to tylko bajka dla dzieci, która nie zasługuje nawet na sześć gwiazdek. 

Advertisements

One thought on “Watchmen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s