Remember

Holocaust i żydzi, to dwójka, która pozwoli wygrać wiele nagród i do tego cały świat o tym będzie mówił.
Chyba tak miało być, ale coś nie wyszło i mało brakowało, a nigdy nie poznałbym tego obrazu i plułbym sobie wtedy w twarz.

Film jest genialny (przynajmniej dla mnie) i zawsze będę każdemu go polecał, ponieważ może i jest trochę ciężki,  to mimo wszystko gwarantuję, że jeśli lubicie rozmyślać, to będziecie zadowoleni.

Chciałbym wiele napisać, ale odpuszczę, ponieważ odkąd zacząłem recenzować, to nie poznałem równie mocnego dziea co „Remember” i każde słowo lub literka nie są godne tego, by wisieć obok plakatu.

Można by się przyczepić do tego, że film jest cholernie wolny, ale zakończenie wszystko wam wynagrodzi i będziecie chwalić pana za to, że stworzył taki obraz.

Zapomniałem także powiedzieć, że „Remember” jest wzorowane na pewnym równie dobrym filmie (ale nie aż tak dobry jak ten) o nazwie „Memento” i jeśli go nie widzieliście (to trochę dziwne), to polecam się za niego zabrać od razu po nazistowskim seansie.

PS Film opowiada historię staruszka, który poznał w sanatorium byłego więźnia Auschwitz (sam też tam był) i przyrzekli sobie, że jeden z nich odnajdzie Niemca, który zabił ich rodzinę.
Należy dodać, że Zev cierpi na demencję, więc zawsze po przebudzeniu musi przeczytać list, by wykonać zadanie, które mu powierzono i odnaleźć skurwiela.
PPS W filmie gra aktor od minerałów.

Filmowy Janusz: Jeśli liczycie na wartką akcję, to idźcie gdzie indziej, ponieważ fabuła się rozwija bardzo powoli, ale mimo wszystko wciąga, a tajemnice zostają całkowicie rozwiązanie dopiero na sam koniec.
Jeśli lubisz historię, a do tego masz ochotę na coś ciężkiego, to zapraszam na seans.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s