Silent Hill: Revelation 3D

Każdy fan gier kojarzy „Silent Hill”, ale nie każdy rozumie, że to co udaje się w grze niekoniecznie musi się też udać w filmie, więc oczywiście hejtują egranizację i krzyczą, by ludzie od niej odwrócili wzrok.

Jeśli jesteście fanami tej serii to uciekajcie w popłochu, ponieważ nie wiecie co to obiektywizm i jedynie gwałcicie swoimi oskarżeniami ten dobry obraz.
Faktem jest, że tak naprawdę macie trochę racji, ale jednak dla mnie to nie wystarczy bym z wami krzyczał i gwałcił to dzieło, ponieważ….

JESTEM FANEM OBU FILMÓW I MAM WAS W DUPIE!

A teraz czas na recenzję, ponieważ nikt obiektywnie jeszcze nie spojrzał na to dzieło, więc ja to zrobię i albo mnie znienawidźcie, albo pokochacie. 

Największą wadą tego obrazu nie jest scenariusz, ani kamera, lecz aktorstwo i o ile ojciec i „córka” choć trochę się starają (jeszcze dziadek daje radę), to reszta gra jakoś tak słabo, ale na szczęście przez większość czasu będziemy oglądać tylko Alessę, więc powinno wam się udać powstrzymać wymioty na na widok drewna Vincenta.

Gdy już zapomnicie, że aktorstwo ssie, to miasteczko zacznie się przepoczwarzać, a wy wsiąkniecie w klimat, który będziecie kroić nożem i zrozumiecie, że piekło minęło i czas na przyjemności. 

Sceny z piramidogłowym są prze – za – je – bis – te (a ostatnia walka, to majstersztyk i tylko boli, że nie zadbali o detale), a miejsca, które odwiedzimy może nie straszą, ale wzrok ciężko oderwać, ponieważ są mroczne i klimatyczne.

Nawiązać do gier jest cholernie dużo, więc dla mnie to plus, ale zdaję sobie sprawę, że niewielu z was to zauważy, ponieważ fani serii będą krzyczeć z nienawiści, a ludzie niezaznajomieni z nią przejdą obojętnie na widok szpitala. 

PS Alyssa wraz z ojcem ciągle uciekają przed zakonem, lecz i tak im się to nie udało, ponieważ w końcu ich znaleźli i porwali Harry`ego, więc córka wraz z Vincentem Drewno ruszają mu na pomoc i muszą się dostać do Silent Hill.
PPS Jestem ciekawy czy dzięki okularom 3D przemiana miasteczka wygląda jeszcze lepiej.

Filmowy Janusz mówi: Wiem, że nie jestem całkowicie obiektywny, ale uważam, że obraz jest dobry i jeśli ktoś szuka dobrego horroru, to to powinien skierować swój wzrok na duologie „Silent Hill”.
Jeśli jednak jesteście fanami gry i nie potraficie oddzielić tych dwóch mediów, to sobie odpuście  seans, bo po co macie się wkurzać?
Przecież film ma nam sprawiać przyjemność, a nie wkurw. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s