Chopper

Jeszcze rok temu polecałbym wszystkim ten film, ale po ponownym obejrzeniu już nie jestem nim tak bardzo zachwycony – niestety i nie mogę go polecić nikomu.

Ogólnie historia opowiada o Mark „Chopper” Read, który większość swojego życia spędził w więzieniu, a do tego jest on psychopatą, więc można powiedzieć, że jest to dobry materiał na film.

Na samym początku przeczytamy (na ekranie), że nie jest to jego biografia i jest to zwykły fabularyzowany obraz, który opiera się na książce, ale niestety seans jest tak bardzo pocięty, że osoby niezaznajomione z książką mogą się poczuć zagubione i w ogóle nie zrozumieją tej historii.
Powiem szczerze, że to boli jak cholera, ponieważ Chopper jest cholernie barwną postacią i zasługuje na coś lepszego.

Kocham was.

Już od samego początku narzekam, więc podejrzewacie, że mam zamiar zamordować ten obraz, ale mimo chaosu można się wczuć w ten brutalny i psychopatyczny klimat i można coś z niego wynieść.

Niestety jeśli nie lubicie krwi, to odradzam wam dzieo, ponieważ już w pierwszych piętnastu minutach zobaczycie jak Mark podrzyna gardło innego więźnia, a potem zaczyna go przepraszać.
Uwierzcie mi, że po obejrzeniu tej sceny miałem rozszerzone oczy, a do tego z moich ust wypłynęły słowa „O ja pierdole”, „WTF”, ponieważ to jest tak groteskowa i nierealna scena, że ja pierdole.
Jeśli myślicie, że jest to coś mocnego, to zapewniam was, że są tam jeszcze bardziej poryte rzeczy, ale wisienką na torcie jest moment, gdy jego kumpel próbuje go zabić.
Nie będę spoilerował, ale zapewniam, że to was całkowicie zniszczy.

Kurcze, całkowicie zapomniałem wspomnieć o aktorstwie, a powinienem to zrobić, ponieważ główny bohater tak bardzo się wczuł w swoją postać, że oglądając film można pomyśleć, że sam Mark wziął w nim udział.

Lubię się śmiać.

Daję temu filmowi 6 gwiazdek, ponieważ to naprawdę poryte dzieo, które spodoba się nielicznym.

Filmowy Janusz mówi: Jeśli lubisz „biograficzne” obrazy, to zapraszam cię na seans, ale uprzedzam, że jest w nim dużo krwi i porytych akcji.
Jeśli jednak jesteście wegetarianami albo mdlejecie na widok osocza, to odradzam.
Odradzam go także osobom, które lubią akcje, akcje i jeszcze więcej akcji, ponieważ mimo wszystko to powolny film.
  

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s