The Accountant

Nawet facet z autyzmem potrafi zauroczyć w sobie kobietę.

O tym filmie za wiele nie można powiedzieć, ponieważ głównie składa się on z dwóch rzeczy

Pierwsza część filmu jest dramatem, a druga zwykłym akcyjniakiem, który się naprawdę dobrze ogląda – jednym się to spodoba, a inni zaczną płakać z żalu na forach internetowych, że spieprzono film.

Na początku obserwujemy głównego bohatera jako dzieciaka, a potem obserwujemy go, gdy jest już dorosły i został poproszony o znalezienie wycieku pieniędzy z firmy.
Cholera, zapomniałem jeszcze wspomnieć o tym, że nasz bohater jest genialnym matematykiem i był on często proszony o pranie pieniędzy, ponieważ jest geniuszem matematycznym (!!!!111!!!!!)  i dlatego rząd nazywa go KSIĘGOWY!!!!1111!!!11

Kurcze, znów o czymś zapomniałem – chodzi o to, że pewna kobieta stara się odkryć kim on tak właściwie jest, a jej szef przed przejściem na emeryturę chce rozwiązać tę sprawę.
Tak więc rząd poszukuje go, a on poszukuje wycieku i można pomyśleć, że to są już wszystkie strony konfliktu, ale tak nie jest, ponieważ na poboczu stoi ten trzeci, który…
Nie, nie będę tego zdradzał, ponieważ sami musicie sobie zobaczyć ten film – nie, nie jest to spoiler, ale po co mam wam opisywać wszystkie strony? No właśnie. 

Ciekawe kim jest Batman.

Ważniejsze jest to, że na ekranie zobaczymy wielu znanych i cenionych aktorów takich jak – Ben „Podobno drewno” Affleck, J.K Simmons, John Lithgow (cholera, ale wypaśne nazwisko), Jeffrey Tambor i inni, których nie wymienię, ponieważ ich nie znam.
Tak więc o nazwiska oraz o grę nie musicie się martwić.

Jeśli jednak chodzi o muzykę, to muszę się przyczepić o coś (głuchy się przyczepia do muzyki – o jezu), ponieważ motyw, który usłyszymy podczas liczenia, to coś tak oklepanego, że aż walnąłem facepalma – jeszcze te ujęcia – to bolało.
Ogólnie o kamerującego nie musicie się martwić, ponieważ oprócz tej „wpadki” wszystko inne jest dopięta na ostatni guzik, więc nie jest źle. .

Wyliczyłem gdzie jest twój punkt G.

Kurcze, zapomniałem jeszcze wspomnieć o dwóch rzeczach – twist można odkryć o wiele szybciej niż do niego dojdzie, więc wyłączcie mózg, a będziecie zaskoczeni.
Drugą sprawą jest to, że w drugiej połowie napięcie trochę siada, ponieważ wtedy już zaczyna się akcja i wielu ludziom może się to nie podobać – ja nie narzekam.

Powinienem o wiele wcześniej wspomnieć o tym, że nasz główny bohater jest autystą i dlatego jest takim geniuszem.
Czytałem wiele komentarzy, które nie mogą zdzierżyć tego, że Christian mimo swojej choroby potrafi się dogadać z innymi ludźmi oraz, że to nie jest realistyczne, ponieważ autyzm nie oznacza geniuszu.
Ludzie, ogarnijcie się, ponieważ to jest film, więc na nim on może latać bez skrzydeł i jeśli będzie to dobrze wyjaśnione, to nie ma się do czego przyczepiać, więc zluzujcie dupę i się bawcie filmem, a nie szukacie sensu.

A plus B równa się C.
Film otrzymuje ode mnie 7 gwiazdek, ponieważ wciąga jak cholera, a do tego część akcyjna jest tak bardzo miodna, że aż wylewa się on z ekranu.

Filmowy Janusz mówi: Nie patrzcie na ten film przez pryzmat dramatu, a będziecie naprawdę bardzo zachwyceni obrazem, ponieważ jest to naprawdę dobrze zagrane i napisane akcyjne dzieo. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s