I Kina spiser de hunde

Jesteśmy kucharzami, do cholery. 

Powiem szczerze, że nie wiem co mam napisać o tym filmie, ponieważ tak bardzo porąbanego „dziea” nie widziałem od dawna – a może nawet nigdy.
Owszem „Wrong” jest równie dziwnym obrazem, ale w porównaniu do duńskiego – to jest niczym płotka (nie koń, a ryba) – mała, trochę śmieszna, trochę porąbana, ale nadal płotka, która szczupakowi może podskoczyć, ale i tak zostanie zjedzona.
No może trochę przesadzam, ponieważ aktorstwo, „kamerujący” oraz montaż są o wiele lepsze u płotki, ale szczupak za to jest silny i ma o wiele bardziej porąbaną fabułę, która sprawia, że „szczupak to król wód – niczym lew królem dżungli” (pozdro dla kumatych) i dlatego dałem mu aż…

No dobra, ale od początku.
Film opowiada o bankowcu, który udaremnił napad, a potem sam napada na bank, ponieważ dziewczyna porywacza pragnie dziecka.
Poryte? Dziwne? Głupie? A może jakieś inne?
Wszystkie te słowa pasują do tego „dziea” i można by jeszcze wrzucić kilka.
Najlepiej będzie jak wam opiszę jedną ze scen – i jeśli was to zaciekawi lub rozśmieszy, to znaczy, że jesteście targetem tego obrazu.

Główny bohater wraz z bratem wchodzą do pewnego mieszkania i wyciągają broń, aby w ramach zemsty przestrzelić dłoń kolesia, który tam mieszka.
Taki był zamiar, ale wyszły komplikacje i nasz heros zamiast postrzelić rękę – zastrzelił całą kapelą rockową (kurwa, wspominając to płaczę ze śmiechu) – jeśli ten opis was rozśmieszył lub zaciekawił, to polecam obejrzeć to „dzieo”, ponieważ tam jest o wiele więcej tak porąbanych akcji, a wisienką na torcie jest Vuk.
Cholera, zapomniałem napisać, że to spoiler.

Żeby nie było tak pięknie, to powiem wam, że kamerujący nie miał statywu, więc kręcił z ręki i to dosyć wyraźnie widać.
Do tego jeszcze dorzucę montaż, który – hm – nie należy do najlepszych.
A, zapomniałem jeszcze wspomnieć, że charakteryzacja i przywiązanie do szczegółów też nie należy do – wybitnych.
To już wszystkie wady? Niestety nie, ponieważ aktorstwo też jest „takie se” i jedyną gwiazdą tego „dziea” jest brat głównego bohatera, który naprawdę się stara i to widać.
PS Dźwięk też jest spieprzony, więc nie przyspieszajcie (lub zwalniajcie) napisów.

Film otrzymuje ode mnie 6 gwiazdek, ponieważ fabuła jest tak bardzo porąbana, że aż ratuje ten cały amatorski film, a zakończenie –  to inna opowieść.

Filmowy Janusz mówi: Jeśli lubicie groteskę, jeśli lubicie czarny humor, jeśli lubicie sarnie żniwo, to jesteście targetem tego obrazu.
Jednak jeśli nie lubicie amatorszczyzny, to uciekajcie od tego dziea, bo inaczej dostaniecie zawału. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s