Perfetti sconosciuti

Ludzie od zawsze lubili być okłamywani, gdy jednak ktoś postanawia być szczery, to wtedy ich świat się zaczyna walić.

Niestety niezbyt wiele mogę opowiedzieć o tym filmie, ponieważ, gdy zaczyna się „zabawa”, to  wtedy wszystko jest spoilerem i ludzie by ode mnie odeszli gdybym zdradził im za wiele.

Tak więc napiszę tylko o tym, że grupka znajomych podczas kolacji postanowiła, że wszyscy kładą telefon na stół, i gdy któreś z nich dostanie esemesa, emaila lub ktoś do nich zadzwoni, to muszą pokazać reszcie.
Głupia zabawa? Oczywiście, ponieważ 90% ludzi nie lubi szczerości i wolą być okłamywani, a to dlatego, że właśnie na kłamstwie budują swój świat, więc gdy podczas zabawy zostaje odkryta prawda, to wtedy świat kłamców zaczyna się walić i już pewnie domyślacie się jak zakończy się ta gra.

A oni jeszcze nie wiedzą co ich czeka.

Na pocieszenie wam powiem o tym, że aktorstwo jest naprawdę dobre, więc bardzo łatwo można wejść w ten obraz i zacząć współczuć niektórym bohaterom.
Niestety role napisano tak by pokazać nam, że ci ludzie są prości, więc jeśli  coś wychodzi po za ich możliwości pojmowania, to wtedy  zaczyna się lawina, której nie można zatrzymać.
Mnie to na początku denerwowało – bardzo, ponieważ ja jestem bardzo inteligentny i tolerancyjny i miły, i  potrafię zrozumieć wszystko, więc nie lubię plastiku w dramatach, Pewnie dlatego niezbyt się przejąłem ich tragediami, ale wiem także, że każdy ma inny gust, więc sami musicie to sprawdzić.

Ogólnie film mi się spodobał i to mimo tego, iż jest to włoska produkcja, a jak wszyscy – no dobra – niektórzy wiedzą, to nie za bardzo przepadam za europejskim kinem, więc skoro chwalę ten, to wtedy możecie być pewni, że warto poznać historię.

Zostało jeszcze 39 minut (pozdro dla kumatych)

Daje temu obrazowi 7 gwiazdek, ponieważ jest dobrze zagrany, a do tego mimo początkowej nudy wciąga jak diabli.

Filmowy Janusz mówi: Jeśli macie ochotę na artystyczne kino, które jest naprawdę dobrze zagrane i ciekawe, to zapraszam na to „dzieo”. 
Jednak jeśli szukacie komedii  lub większej ilości akcji, to musicie iść gdzie indziej, ponieważ tutaj wszystko dzieje się w jednym pomieszczeniu – a przynajmniej przez 90% czasu. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s